V úterý zkomplikuje dopravu na Vysočině sníh!

Foto: ŘSD ČR

KRAJ VYSOČINA – Podle meteorologů by měl v úterý 6. prosince od půlnoci do odpoledne celou Vysočinu znovu pokrýt sníh. Situace má být podobná jako v pátek 2. prosince, kdy sněžilo v celém kraji. Řidiči by tak měli se změnou povrchu počítat na silnicích všech tříd.

V pátek začalo před 15. hodinou sněžit na Třebíčsku a postupně se sníh objevil po celém kraji. Silničáři ihned nasadili odpovídající techniku. „Ta do páteční půlnoci při posypu najela na dálnici a silnicích prvních tříd na tři tisíce kilometrů, během nichž spotřebovala přes 300 tun soli a 80 000 litrů solanky NaCl,“ sdělil mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Nejvíce kilometrů najezdila technika na Havlíčkobrodsku (371 km), zatímco nejvíce se solilo na Žďársku, kde byly vozovky posypány 60 tunami soli a více než 16 000 litry solanky. Podobnou situaci očekávají silničáři i během tohoto úterka.