Jihlavský dobročinný bazar pomáhal pavlovským zvířatům

Společné foto organizátorů akce a ředitele stanice Zbyška Karafiáta. Foto: Stanice Pavlov

JIHLAVA – V minulém týdnu proběhl v Jihlavě již čtvrtý ročník bazaru MOCI POMOCI, tentokrát s cílem podpořit zvířata ve Stanici Pavlov. Lidé z Jihlavska, kteří během dvou dnů darovali či zakoupili oblečení, naplnili pokladničku částkou neuvěřitelných 30 305 korun.

„Před čtyřmi lety jsme přemýšleli, co s oblečením, které nemůžeme unosit, a napadlo nás, že by mohlo někomu pomoci,“ popsala prvotní myšlenku na uspořádání dobročinného bazaru jeho pořadatelka Pavla Dvořáková. Zatímco v minulých letech mířila pomoc do Domácího hospice Vysočina nebo do organizace Sdílení Telč, kde pomáhají starým nebo vážně nemocným, letošní vybraná částka směřuje do Pavlova.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Příspěvek půjde Stanici Pavlov přes oficiální veřejnou sbírku Zvíře v nouzi, kde je možné finančně podpořit jednotlivé záchranné stanice po celé České republice. „Z vybraných příspěvků platíme krmivo pro zvířata, pořizujeme nejrůznější potřeby jako misky nebo třeba stříkačky a další část připadá na samotnou péči o zvířata,“ informoval ředitel záchranné stanice Zbyšek Karafiát s tím, že z více než tisícovky hendikepovaných zvířat, které ve stanici každoročně přijmou, se přes polovinu podaří zachránit.

„Moc děkujeme všem, kteří se bazaru, ať už jako prodávající nebo kupující, zúčastnili. Bez nich by to totiž nemělo smysl. Navíc bylo skvělé poslouchat, jak se jim práce lidí v Pavlově líbí a že má smysl. Třeba se nám podobnou akci podaří zopakovat, anebo vymyslíme jiný typ spolupráce se zvířátky z Pavlova,“ dodala jedna z organizátorek bazaru Hela Dvořáková.