Ranní nehoda kamionu na D1. Řidič předjížděl a přitom se dostal do smyku

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Jak jsme již informovali, dálnici D1 ve směru na Prahu zablokoval v pátek ráno havarovaný kamion. Policie nyní zveřejnila další informace.

K nehodě kamionu došlo v pátek 16. prosince patnáct minut po čtvrté hodině ráno na 157. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu. „Řidič se snažil o předjíždění pomaleji jedoucích vozidel a jízdní souprava se dostala na zasněžené vozovce do smyku, stala se neovladatelná a svou přední částí najela vpravo mimo komunikaci do travnatého příkopu, kdy zůstala odstavena přes celou šířku jízdního pásu,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Řidič se při nehodě nezranil, došlo pouze k poškození vozidla a k hmotné škodě na příslušenství komunikace. Požití alkoholu dechová zkouška vyloučila, také pneumatiky na vozidle byly v pořádku.

„Viníkem nehody byl řidič, jednalo se o cizince, který nepřizpůsobil rychlost jízdy zejména svým schopnostem, vlastnostem vozidla a nákladu, stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace, povětrnostním podmínkám a jiným okolnostem, které je možno předvídat,“ dodala mluvčí. Policisté uložili řidiči pokutu v příkazním řízení.