Dealer prodával v Humpolci pervitin a heroin. Policie ho dopadla a obvinila

ilustrační foto

PELHŘIMOV – Pelhřimovští kriminalisté šetří případ muže, který téměř rok prodával desítkám lidí z Humpolce a okolí drogy. Jednačtyřicetiletý dealer byl obviněn z trestného činu a hrozí mu až desetiletý pobyt ve vězení.

Prodeji tvrdých drog se muž z Humpolce věnoval od začátku letošního roku. „Drogy od něho získali další lidé. Pervitin a heroin jim celkem poskytl ve více než sto případech,“ uvedla mluvčí policie Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Policisté muže obvinili ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Obviněný muž byl již v minulosti za drogovou trestnou činnost soudně trestán a odpykal si i tresty odnětí svobody. Muž je sám uživatelem drog,“ doplnila mluvčí.

Policejní komisař podal podnět ke vzetí muže do vazby, soud ale rozhodl o jeho stíhání na svobodě. „Za trestnou činnost hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody od dvou do deseti let,“ dodala Michaela Lébrová.