Silničáři přeruší práce na jihovýchodním obchvatu Brodu

Foto: ŘSD ČR

HAVLÍČKŮV BROD – Výstavba jihovýchodního obchvatu Havlíčkova Brodu, která byla v posledních týdnech částečně omezená, se tento týden pozastaví. Práce by měly znovu pokračovat v lednu příštího roku.

Stavbu jihovýchodního obchvatu na silnici I/38, probíhající už třetím rokem, museli silničáři kvůli nevhodným klimatickým podmínkám částečně omezit. „Zejména probíhá odkop zeminy v hlavní trase obchvatu mezi budoucí mimoúrovňovou křižovatkou Skalka a sousedním mostem přes řeku Šlapanku. Dojde tak k propojení hlavní trasy mezi okružní křižovatkou u Highlandu a mostem přes Šlapanku,“ uvedl mluvčí ŘSD ČR Martin Buček.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

A právě nově postavená skruž pod posledním polem přes Šlapanku je místem, které se již díky mrazivému počasí nepodařilo vybetonovat. „Stavební práce na obchvatu přeruší stavaři v úterý 20. prosince odpoledne a podle plánu by je měli obnovit v pondělí 9. ledna v závislosti na aktuálních klimatických podmínkách,“ dodal mluvčí.

Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR
Foto: ŘSD ČR