Plná záchytka i zásah pyrotechnika. Podle vysočinských záchranářů patřil Silvestr ke klidnějším

Foto: ZZS Kraje Vysočina

KRAJ VYSOČINA – Již od sobotního večera zaměstnávaly policisty a záchranáře na Vysočině oslavy spojené s koncem roku. Záchranná služba měla 53 výjezdů, policisté řešili desítky stížností. Nejčastěji se týkaly zábavní pyrotechniky a řádění opilců, výjimkou nebyly ani konflikty mezi příbuznými umocněné alkoholem.

V době od šesti hodin večer v sobotu 31. prosince do časných ranních hodin přijali policisté na Vysočině 64 nejrůznějších oznámení. „Jednalo se o stížnosti v souvislosti s používáním zábavní pyrotechniky, dále policisté řešili oznámení týkající se rušení nočního klidu, agresivních opilých osob, konflikty mezi příbuznými a opilé osoby, které byly ve stavu, kdy už nebyly schopny se o sebe postarat,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Jeden ze zásahů se například odehrál v sobotu kolem šesté hodiny večer v obci Bítovčice, odkud policisté převezli silně opilého muže na záchytku k vystřízlivění. V časných ranních hodinách pak zasahovali u fyzického napadení mezi třemi muži, k němuž došlo v podniku ve Žďáru nad Sázavou. „Policisté řešili také oznámení o nálezu munice, která byla v sobotu 31. prosince nalezena v katastru Stříteže na Třebíčsku. Přivolaný policejní pyrotechnik granát zajistil a odvezl k odborné likvidaci,“ doplnila Jana Kroutilová.

Z pohledu mluvčího krajské záchranné služby Petra Janáčka patřil letošní Silvestr k těm klidnějším. „V přímé souvislosti s oslavami nového roku ošetřili záchranáři 10 pacientů, polovinu z nich tvořily úrazy způsobené pádem. Dále v naší péči skončily 3 osoby po fyzickém napadení a do nemocnice bylo nutné transportovat 2 pacienty intoxikované alkoholem,“ uvedl mluvčí.

Rušno bylo poslední den v roce i na protialkoholní záchytné stanici v Jihlavě, která měla, stejně jako po celé svátky, plnou kapacitu. „Ubytovali celkem 10 opilců, kteří tropili výtržnosti. Nejmladší ubytovaný poslední den roku 2022 byl muž s ročníkem narození 2004,“ dodala mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.