Řidiče pod vlivem drog nachytali na Nový rok policisté na Vysočině

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

KRAJ VYSOČINA – První den nového roku odhalili policisté na silnicích Vysočiny tři řidiče pod vlivem drog. Zatímco u muže v Pelhřimově ukázal test pouze přítomnost amfetaminu, dva řidiči v Třebíči sedli za volant pod vlivem amfetaminu a marihuany.

Prvního z řidičů zastavili policisté v neděli 1. ledna po osmé hodině ráno v Třebíči. „Vozidlo Škoda Octavia jelo ve směru od ulice Sucheniova na Masarykovo náměstí. Při kontrole dvaatřicetiletý řidič nepředložil řidičský průkaz. Test měl pozitivní na marihuanu a amfetamin,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Dalšího zdrogovaného řidiče nachytali policisté před desátou hodinou dopoledne v Třebíči na ulici Znojemská. Dvaadvacetiletý mladík měl test pozitivní na amfetamin a marihuanu a ani on se neprokázal řidičským průkazem. Vyšetření v nemocnici rovněž odmítl. Policisté oběma řidičům další jízdu zakázali. Oba muži jsou nyní podezřelí z přestupků.

Do třetice narazili policisté na drogy za volantem před druhou hodinou odpoledne na ulici Slovanského bratrství v Pelhřimově. „Třiačtyřicetiletý řidič vozu Škoda byl vyzván k podrobení se testu na přítomnost omamných a psychotropních látek. Výsledek byl pozitivní na amfetamin,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Lébrová.

S lékařským vyšetřením řidič souhlasil, ani on v další jízdě pokračovat nesměl. „Výsledek toxikologického zkoumání ukáže, zda se muž bude zodpovídat z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky nebo z přestupku na úseku dopravy,“ dodala Michaela Lébrová.