V havlíčkobrodské nemocnici přivítali první miminko Vysočiny

První miminko na Vysočině. Foto: Nemocnice Havlíčkův Brod

HAVLÍČKŮV BROD – V časných ranních hodinách prvního dne letošního roku přišla v havlíčkobrodské nemocnici na svět malá Adélka. Stala se tak nejen prvním brodským miminkem, ale zároveň prvním miminkem na Vysočině.

V brodské porodnici se v uplynulém roce narodilo 1 352 dětí /1 332 porodů. Prvním miminkem letošního roku je Adéla Klepetková, která se narodila v neděli 1. ledna ve 2:45 hodin ráno.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Nejvíce porodů zaznamenali v brodské nemocnici v červenci (146), květnu (129) a v červnu (120). Během loňského roku přišlo na svět více chlapců než děvčat. „Největším dítětem roku 2022 je Miky s váhou 5 290 g, nejmenší je Karolína s váhou 1 350 g,“ uvedla mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo. Nejoblíbenějšími jmény byly v loňském roce Jakub a Anna, poté Jan, Adam, Antonín a Tomáš. U holčiček vedla Anička a dále Eliška, Ema/Emma, Nela/Nella a Adéla.

„Nejvíce u nás samozřejmě rodí maminky z okresu Havlíčkův Brod – těch bylo vloni celkem 691. Dále z okresů Žďár nad Sázavou, Chrudim, Pelhřimov, Jihlava, Kutná Hora, Kolín, Benešov, Pardubice, Brno a další. Celkem čtyři rodičky mají trvalý pobyt na Slovensku,“ dodala mluvčí.