Opilý násilník vyhrožoval nožem. Policisté ho vykázali z bytu

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TŘEBÍČ – Hned ze tří trestných činů je podezřelý muž z Třebíčska, který na Nový rok napadl a zranil jiného muže. Vše se odehrálo ve společném bytě, do něhož se nyní agresor nesmí vrátit.

Ke konfliktu došlo v neděli 1. ledna v bytovém domě v Třebíči, kde devětatřicetiletý muž konzumoval o ostatními přítomnými alkohol. „Po půlnoci vznikla mezi ním a dalším mužem rozepře, která přerostla ve fyzické napadení a napadený muž utržil opakované údery pěstí. Útočník vzal následně ještě nůž a vyhrožoval ostatním násilím,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Přivolaní policisté agresorovi naměřili 2,95 promile alkoholu. „Muž se choval útočně i v přítomnosti hlídky a osobám v okolí vyhrožoval. Policisté ho odvezli na protialkoholní záchytnou stanici,“ doplnila mluvčí. Napadeného muže převezli záchranáři k ošetření do nemocnice. I on byl opilý, dechová zkouška ukázala přes dvě promile.

Další cesta útočníka vedla ze záchytky přímo na policejní oddělení. Zde se muž dozvěděl, že je podezřelý ze tří trestných činů, a to z nebezpečného vyhrožování se zbraní, násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a dále z ublížení na zdraví. „Policisté zjistili, že se muž choval násilně vůči svým blízkým již v minulosti a jeho agresivita se zvyšuje. Rozhodli proto o vykázání muže ze společného obydlí,“ dodala Jana Kroutilová.