Prvním pelhřimovským miminkem je Zuzanka

Šťastná maminka s malou Zuzankou. Foto: Nemocnice Pelhřimov

PELHŘIMOV – Na první letošní miminko si v pelhřimovské nemocnici počkali až do úterního odpoledne, kdy na svět přišla holčička Zuzanka z Černovic. Ona i maminka jsou v pořádku.

Zuzanka se narodila v úterý 2. ledna ve 13:12 hodin a vážila přitom 3 230 gramů. Popřát jí vše nejlepší do života a pogratulovat šťastné mamince přišel ředitel nemocnice Jan Mlčák. „Porod byl plánovaný a proběhl bez problémů. Zuzanka i já se u vás máme moc hezky, nic nám nechybí. Chtěla bych proto velmi poděkovat příjemnému personálu, který je na nás moc hodný,“ sdělila maminka novorozeného děvčátka.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

V roce 2022 se v pelhřimovské nemocnici narodilo 517 dětí, dvakrát to byla dvojčátka. Jasnou převahu měla děvčata, kterých bylo rovných 275. Rodiče dávali holčičkám nejčastěji jména Eliška (17), Natálie a Sofie (14) a Anna (11). Mezi nejoblíbenější chlapecká jména patřil Jan (18),  Dominik a David (9) a Matyáš a Jakub (8).

Foto: Nemocnice Pelhřimov
Mamince přišel pogratulovat ředitel nemocnice Jan Mlčák. Foto: Nemocnice Pelhřimov