Toyota se na Pelhřimovsku srazila s kamionem. U nehody zasahoval vrtulník

ilustrační foto: Tomáš Branda

PELHŘIMOV – K vážné dopravní nehodě došlo ve středu odpoledne u Velkého Rybníka na Pelhřimovsku. Řidič osobního auta se v protisměru srazil s nákladním vozidlem. Při nehodě utrpěl zranění, které si vyžádalo letecký transport do nemocnice.

Nehoda se stala ve středu 4. ledna před pátou hodinou odpoledne na silnici I/34 v katastru obce Velký Rybník. „Řidič osobního vozidla Toyota přejel do protisměru jízdy, kde se vozidlo střetlo s protijedoucí nákladní soupravou složenou z nákladního vozidla Iveco a přívěsu Agricom,“ uvedla mluvčí policie Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Čtyřiadvacetiletý řidič Toyoty byl letecky transportován do nemocnice v Českých Budějovicích. Dechová zkouška řidiče kamionu vyloučila, že by před jízdou požil alkohol. „U řidiče osobního vozidla nebylo možné provést dechovou zkoušku s ohledem na charakter zranění, proto byl zajištěn odběr krve v nemocničním zařízení,“ dodala mluvčí.

Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 250 tisíc korun. Policie dopravní nehodu dále šetří.