Srážka tří aut u Lesonic, vážná dopravní nehoda na Havlíčkobrodsku. Na Vysočině se ráno hodně bouralo

U obce Lesonice se střetla tři osobní auta. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Na silnicích Vysočiny docházelo ve čtvrtek ráno k řadě dopravních nehod. Podle mluvčí policie Michaely Lébrové jsou v kraji namrzlé silnice, kterým by měli řidiči přizpůsobit rychlost a způsob jízdy.

Mezi pátou a devátou hodinou ráno ve čtvrtek 12. ledna přijali vysočinští policisté oznámení o třinácti dopravních nehodách. Jednou z nich byl střet tří osobních vozidel u obce Lesonice. „Řidička automobilu vyjela z dosud nezjištěných příčin do protisměru, střetla se s protijedoucím vozidlem a následně ještě s dalším automobilem,“ uvedla mluvčí. Při nehodě se zranily řidičky obou vozidel, záchranáři je transportovali do brněnské nemocnice.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

K další vážné dopravní nehodě došlo po půl osmé ráno mezi obcemi Rozsochatec a Chotěboř. „Řidič vozidla Peugeot vyjel mimo komunikaci, kde se vozidlo střetlo se vzrostlým stromem. Při havárii došlo ke zranění řidiče, který byl letecky transportován do nemocnice v Hradci Králové,“ dodala Michaela Lébrová. Příčinu a okolnosti obou nehod policie šetří.

Mezi obcemi Rozsochatec a Chotěboř narazil řidič do stromu. Foto: Policie ČR