Novorozená miminka mají v jihlavské nemocnici vylepšené zázemí

Foto: Nemocnice Jihlava

JIHLAVA – Nadační fond Kapka naděje pomohl jihlavské nemocnici s modernizací vybavení novorozeneckého oddělení. Díky nově zakoupeným inkubátorům tak může nemocnice zlepšit péči o nedonošené a nemocné novorozence. Další přístroje pořídil fond i do specializovaných dětských ambulancí.

Inkubátor patří mezi základní přístrojové vybavení novorozenecké JIP. „Díky inkubátoru jsme schopni nemocným a nezralým novorozencům zajistit termoneutrální prostředí, správnou cirkulaci vzduchu a koncentraci kyslíku včetně hygienicky bezpečného zvlhčení. Nový typ inkubátoru je přínosem především v jednoduchosti obsluhy, přístupu v péči o novorozence a zároveň i díky technickým požadavkům, které jsou v neodkladné péči o novorozence nezbytné,“ říká primář dětského oddělení Martin Zimen.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

„Představte si stísněný prostor inkubátoru, možnost vsunout do inkubátoru dvě ruce a provést odběr u nezralého novorozence přes časem poničenou průhlednost plexiskel a s rychlým poklesem teploty v inkubátoru. Známe to a za nové inkubátory jsme opravdu více než rádi. Zvyšuje se tak komfort péče o ty nejmenší,“ doplňuje vrchní sestra Jana Zejdová.

Dvěma novými přístroji vybavil Nadační fond Kapka naděje také specializované dětské ambulance. „Jedná se o certifikovaný výškoměr pro endokrinologickou ambulanci a tlakový holter pro diabetologickou a nefrologickou ambulanci,“ dodává ředitelka nadace Dita Loudilová.

Nové inkubátory v ceně 985 tisíc korun financovala společnost Shell Czech Republik. Oba další přístroje, tlakový holter za 37 tisíc korun a měřící stanice za 48 tisíc, byly financovány Kapkou naděje.

Foto: Nemocnice Jihlava