Jihlavští kriminalisté dopadli další dealery. Trojice zásobovala drogami Třešťsko a Telčsko

ilustrační foto

JIHLAVA – Dva muže a jednu ženu obvinili tento týden policisté z distribuce pervitinu. Všichni tři mají za sebou pestrou kriminální minulost, žena se navíc od loňska vyhýbala nástupu do vězení.

Obvinění prodávali drogy na různých místech Jihlavska. „Drogami zásobovali osoby v obcích na Telčsku a Třešťsku. Starší z obviněných mužů prodával pervitin mimo jiné i obviněné ženě. Odběratelé za drogy převážně platili, ojediněle jim byl pervitin poskytnut za protislužbu, jako byl odvoz vozidlem,“ uvedla mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dopadnout trojici prodejců se policistům podařilo začátkem týdne na Jihlavsku. Oba muži, ve věku pětadvacet a pětačtyřicet let, byli následně obviněni z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. „Dvaatřicetiletá žena byla obviněna ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a dále přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ sdělil zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality Josef Dufek.

Všichni tři již byli v minulosti opakovaně soudně trestáni za různorodou trestnou činnost. Žena má za sebou i drogové delikty, na konci loňského roku měla nastoupit k výkonu trestu, čemuž se až doteď vyhýbala. Mladší z obou mužů dostal vloni podmínku se zkušební dobou na tři roky.

Obviněnou ženu odvezli policisté do věznice, oba muži jsou stíháni na svobodě. „Ženě hrozí uložení trestu odnětí svobody až na deset let, muži mohou být  potrestáni až pětiletým pobytem za mřížemi,“ dodala Jana Kroutilová.