Třebíč chystá uzavírky několika ulic, řidiče čekají objížďky

ilustrační foto

TŘEBÍČ – Kvůli opravám křižovatek Znojemská – Kubišova – Družstevní a Znojemská – Demlova – Okrajová v Třebíči musí řidiči v následujících měsících počítat s uzavírkami silnic a chodníků. Město připravilo objízdné trasy.

V místech křižovatek budou probíhat rozsáhlé výkopové a stavební práce v souvislosti s instalací nových chytrých semaforů. „Ty následně zajistí rychlejší průjezd autobusů MAD a plynulejší provoz všech automobilů. Budou osazeny nejmodernější technologií, která si vyhodnotí dopravní situaci jako je počet automobilů, délku kolony a další a upraví průjezd křižovatkami,“ vysvětluje mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Práce začnou v pondělí 27. února a potrvají až do 11. června letošního roku. Znojemská ulice bude průjezdná, práce jsou zde naplánovány jen ve dnech pracovního klidu a mimo dopravní špičku, a to pouze po nezbytně dlouhou dobu.

Zcela uzavřené budou úseky před křižovatkami se Znojemskou ulicí, konkrétně v ulicích Demlova, Okrajová, Družstevní a Kubišova. Autobusů městské hromadné dopravy se omezení nedotknou. Objízdné trasy povedou ulicemi Zahradníčkova, Sv. Čecha, Vltavínská, Družstevní, Demlova, Okrajová, Hrotovická a Březinova.

Ulice Znojemská. Foto: Město Třebíč
Objízdné trasy. Foto: Město Třebíč