Přijďte v sobotu bránit Jihlavu! Čeká vás Kapří den, velká zábavná hra pro celou rodinu

JIHLAVA – Po loňském úspěšném prvním ročníku se tento víkend do Jihlavy opět vrací Kapří den. Návštěvníci se mohou těšit nejen na divadelní a šermířská vystoupení, koncert, přehlídku řemesel a kapří speciality, ale hlavně na velkou hru o záchranu města.

Akce se koná v sobotu 4. března v okolí Brány Matky Boží v Jihlavě v době od 13:00 do 18:00 hodin. Přijďte si užít zábavnou hru a přitom ubránit město před loupeživým rytířem Zikmundem! Budete se plížit do tábora útočníků, dobývat a přelézat hradby, troubit, šermovat, lovit kapry a mnoho dalšího.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na začátku hry si vyzvednete v Bráně Matky Boží herní kartičku, se kterou budete postupně procházet stanoviště a získávat razítka. Po splnění všech úkolů vás čeká sladká odměna, a pokud vyplněnou kartičku odevzdáte na turistickém informačním centru, dostanete se do slosování o plyšového kapra a další dárky.

HLAVNÍ PROGRAM

13.00 – 18.00 – Hra o Jihlavu
14.00 – pohádka na parkáně – Basta Fidli – Princezna z obrázku
15.00 – šermířské vystoupení za bránou – Vyděděnci
16.00 – pohádka na parkáně – Basta Fidli – Princezna z obrázku
17.00 – šermířské vystoupení za bránou – Vyděděnci
18.30 – koncert divoké středověké kapely Krless

DOPROVODNÝ PROGRAM

13.00 – 15.00 – žonglovací dílna v Parku Gustava Mahlera
13.30 a 15.30 – komentovaná procházka
13.00 – 18.00 – jarmark a řemeslníci