Řidiči, pozor! V Humpolci začne druhé kolo oprav Lužické ulice

První část rekonstrukce proběhla v roce 2022. Foto: Kraj Vysočina

HUMPOLEC – Po zimní přestávce se na Lužickou ulici v Humpolci vrátí pracovní ruch. Silničáře čeká náročnější část stavby, která si místy vynutí úplnou uzavírku. Práce by měly být hotovy do konce října.

V loňském roce dělníci opravili silnici v části od okružní křižovatky po křižovatku s ulicí Raisovou, letos je třeba dokončit zbývající delší úsek až k čistírně odpadních vod. Práce začnou v pondělí 6. března.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V průběhu oprav bude v jednotlivých částech ulice nutná celková uzavírka. Nemělo by však být výrazně omezeno dopravní napojení domova pro seniory, soukromé školy ani výrobních a skladovacích areálů, které budou využívat cestu přes Kejžlici. „Tato dopravní omezení nás mrzí, nicméně z hlediska příčného profilu vozovky není možné provést rekonstrukci jiným způsobem,“ uvedl místostarosta Petr Machek. Všem obyvatelům zároveň poděkoval za trpělivost.

Součástí druhé etapy rekonstrukce budou i opravy chodníků a veřejného osvětlení a vybudování nové dešťové kanalizace.