Řidič ujížděl policistům. Pak nezvládl zatáčku a havaroval

Ilustrační foto

PELHŘIMOV – Vyhnout se policejní kontrole se pokusil řidič osobního auta v Pelhřimově. Krátce poté, co za ním vyrazili policisté, ale havaroval nárazem do plotu. Důvodem úprku byl soudem uložený zákaz řízení.

Vozidlo Mazda, jedoucí ve čtvrtek 2. března před pátou hodinou odpoledne po ulici Nádražní, chtěli zkontrolovat policisté. Řidič na znamení k zastavení nereagoval a pokračoval dál na ulici Skrýšovská. Policisté za ním ihned vyrazili. „Řidič vozidla ale při průjezdu zatáčky vyjel mimo silnici a narazil do obrubníku a oplocení zahrady. Ke zranění osob při nehodě nedošlo,“ informovala mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při nehodě vznikla škoda přes padesát tisíc korun. Požití alkoholu policisté u řidiče vyloučili, odhalili však jinou věc. „Policisté zjistili, že muž má od konce loňského roku soudem uložený zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel na dobu více než roku,“ dodala mluvčí.

Třicetiletý řidič je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, a navíc i z přestupku v souvislosti s neuposlechnutím výzvy k zastavení. Případ policisté dále prověřují.