V Třebíči začnou od dubna jezdit sdílená kola, k zapůjčení bude i deset elektrokol

Foto: Město Třebíč

TŘEBÍČ – Novinku, která určitě potěší nejen cyklistické nadšence, chystá město Třebíč. Od 1. dubna nabídne svým obyvatelům možnost užívání kol, která si zájemci zapůjčí pomocí mobilní aplikace a poté odstaví na určených stanovištích. Prvních 15 minut jízdy bude zdarma.

Zájemcům o rychlý pohyb ve městě postačí chytrý telefon s aplikací Nextbike, která je pro telefony se systémem Android i Apple zdarma. „V aplikaci pro správu a využívání systému veřejného sdílení jízdních kol Nextbike jsou kola evidována, aplikace uživatelům umožňuje provádění výpůjček a vracení kol do vymezených stanovišť i hlášení poruch,“ říká mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pro vypůjčení a odemknutí kola je nutná registrace, nejjednodušeji přímo v aplikaci, kde je třeba vyplnit kontaktní údaje a aktivovat účet ověřením platební metody. Následně postačí oskenovat QR kód kola, zvolit “půjčit kolo” a tím se zámek odemkne. Aplikace uživateli zároveň umožňuje udělat v průběhu výpůjčky pauzu, a to pomocí funkce “Parkování”. Uživatelé se pomocí aplikace dozví i důležité provozní informace, např. přesuny stanic, upozornění na náledí nebo na speciální akce.

Během pilotního dvouměsíčního provozu bude zájemcům k dispozici 90 kol, včetně 10 elektrokol, která budou přístupná na celkem čtyřiceti stanovištích. Prvních 15 minut jízdy budou mít uživatelé zdarma, každých dalších 30 minut stojí 25 korun. U elektrokol je cena půjčení 1,50 korun za minutu.