Požár zachvátil střechu rodinného domu na Pelhřimovsku. Při zásahu se zranil hasič

Foto: HZS Kraje Vysočina

PELHŘIMOV – Šest jednotek hasičů zasahovalo v pondělí večer při požáru rodinného domu v obci Nesvačily na Pelhřimovsku. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Při zásahu, který trval přes čtyři hodiny, došlo ke zranění jednoho z hasičů.

Informaci o požáru v Nesvačilech přijala operátorka tísňové linky 112 v pondělí 13. března krátce po půl sedmé večer. „Na místo události vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic v Pacově a Pelhřimově společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Pacova, Obrataně, Nové Cerekve a Pošné,“ uvedla krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na boj s plameny nasadili hasiči několik vodních proudů, dostat je pod kontrolu se jim podařilo před jedenáctou hodinou v noci. O půl hodiny později byl již oheň zcela zlikvidován. „Při požáru se zranil jeden ze zasahujících hasičů a skončil v péči zdravotníků. Proč začalo hořet stále zjišťujeme,“ dodala mluvčí. Škoda byla předběžně odhadnuta na dva miliony korun.

Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina
Foto: HZS Kraje Vysočina