Probudil se v uzamčeném autobusu. Než se mu vybil mobil, stačil zavolat policii

Ilustrační foto

PELHŘIMOV – Na tohle cestování hned tak nezapomene mladý muž z Pelhřimovska, který se poté, co si za jízdy zdříml, probudil na neznámém místě v zamčeném autobusu. Naštěstí se mu podařilo dovolat policistům, kteří za pomoci dopravce autobus vypátrali.

Dost neobvyklé oznámení obdrželi v pondělí 13. března před osmou hodinou večer policisté na tísňové lince 158. „Mladý muž sdělil, že usnul v autobuse, a když se vzbudil, nacházel se na jemu neznámém místě v prázdném uzamčeném autobuse, kde viděl ceduli Pacov, a nemohl se dostat ven. Navíc se hovor ukončil, neboť mu došla baterie v mobilu,“ uvedla mluvčí policie Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté zkontrolovali autobusové nádraží v Pacově, kam linka, kterou mladík cestoval, pravděpodobně mířila, avšak žádný autobus se zde nenacházel. Poté zkontaktovali dopravce. Odstavený autobus se jim následně podařilo vypátrat v obci na Benešovsku. „Nedošlo k žádné škodě, ani na autobusu, mladík byl v pořádku a pokračoval v cestě,“ dodala mluvčí.