Mladík surově napadl pracovníka ostrahy v obchodním domě. Naštvalo ho, že ho chytil při krádeži

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

TŘEBÍČ – Hrubému násilí čelil o víkendu pracovník ostrahy třebíčského obchodního domu, když se pokusil zabránit trestnému činu. Po napadení dvaadvacetiletým mladíkem, který ukradl alkohol, musel muž vyhledat lékařské ošetření. Útočník je nyní podezřelý ze tří trestných činů.

Ke krádeži došlo o uplynulém víkendu ve večerních hodinách v obchodním domě v Třebíči. „Do obchodního domu přišel muž, který vzal čtyři lahve alkoholu v hodnotě přes 600 korun, ukryl je pod oblečení a šel k samoobslužné pokladně. Zaplatil ale jen za pečivo,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Krádeže si povšimnul pracovník ostrahy, který mladíka požádal, aby zboží vrátil. Ten to však odmítl a na muže hrubě zaútočil. „Napadený čelil opakovaným ranám pěstí a kopům nohou, čemuž se bránil a rány se snažil vykrývat. Navíc útočník jemu a jeho blízkým vyhrožoval dalším brutálním násilím,“ doplnila mluvčí.

Ukradené věci se pracovníkovi ostrahy nakonec podařilo získat zpět, zloděj ale z místa utekl. Přivolaní policisté ho vzápětí zadrželi, dechová zkouška ukázala přes jedno promile alkoholu. Napadený muž musel být ošetřen v nemocnici.

„Policejní inspektor sdělil dvaadvacetiletému muži podezření ze spáchání přečinu krádeže, přičemž se bezprostředně po činu pokusil odcizenou věc ponechat za použití násilí, dále přečinu nebezpečného vyhrožování a přečinu výtržnictví,“ dodala Jana Kroutilová. Mladému muži, který byl v podmínce, teď hrozí až tříletý pobyt za mřížemi. Případ policisté řeší ve zkráceném přípravném řízení.