Klidně řídil i přes zákaz. Když ujížděl policistům, cestu mu zablokoval spadlý strom

Ilustrační foto

KAMENICE NAD LIPOU – S pouty na rukou skončil osmadvacetiletý řidič v Kamenici nad Lipou poté, co porušil zákaz řízení, a navíc nezastavil policistům. Ti ho hravě dostihli, když mu při jízdě lesem cestu přehradil ležící strom.

Kameničtí policisté si ve čtvrtek 16. března odpoledne na náměstí Československé armády všimli osobního vozu Volvo, který řídil jim známý mladý muž. Policisté věděli, že má řízení zakázáno, a tak se vozidlo pokusili zastavit. Když řidič nereagoval, vydali se za ním. „Řidič Volva při ujíždění odbočil na polní a následně i na lesní cestu, kde byl přinucen zastavit vozidlo z důvodu spadlého stromu přes cestu,“ sdělila policejní mluvčí Michela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté hříšníka zadrželi a převezli na služebnu. „Osmadvacetiletý řidič má uložený zákaz řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit až příští rok v květnu,“ dodala mluvčí. Mladý muž je nyní podezřelý z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za což ho nejspíš co nevidět čeká další zákaz řízení. Případ policisté dále prověřují.