Z komína se kouřilo, ale majitelé to být nemohli. Z chaty na Havlíčkobrodsku se nezvaným návštěvníkům nechtělo

Ilustrační foto

LIPNICE NAD SÁZAVOU – Opuštěnou chatu v Lipnici nad Sázavou si tento týden vyhlídli dva muži s nekalými úmysly. Vykrást ji však už nestačili, díky všímavému svědkovi si na ně posvítili policisté.

Zloději se do chaty vloupali v úterý 14. března večer. Prohledali ji a nachystali si věci, které plánovali odnést. Poté v chatě přenocovali a pobyli celý následující den. Na policejní tísňovou linku zavolal ve středu 15. března po osmé hodině večer svědek, že z komína chaty vychází kouř, a přitom tam její majitel být nemůže. Na místo ihned vyrazila nejbližší policejní hlídka.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„V chatě policisté zadrželi dva muže ve věku osmadvacet let a devětatřicet let z Havlíčkobrodska, kteří byli již v minulosti soudně trestáni,“ informovala policejní mluvčí Michaela Lébrová. Oba muži jsou nyní podezřelí ze dvou trestných činů, a to porušování domovní svobody a krádeže.