Řidiči, pozor! V Jihlavě vzniknou nové jednosměrky, rozšíří se i přednost zprava!

Vizualizace nových značek na Masarykově náměstí. Foto: Město Jihlava

JIHLAVA – Úpravou značek zakazujících průjezd Masarykovým náměstím odstartují tento týden v Jihlavě přípravy na zavádění nového systému parkování. Následovat bude rozšíření přednosti zprava na další křižovatky a vznik nových jednosměrných ulic.

U vjezdů na Masarykovo náměstí se již tento týden objeví nové, výraznější značky. „Z důvodu zpřehlednění dochází ke zvýraznění, sjednocení a změně všech tří dopravních značek zakazujících vjezd všech motorových vozidel na komunikaci ve východní části náměstí. Současně je odstraněna výjimka pro vjezd vozidel s parkovacím průkazem O7, která byla často zneužívána,“ říká mluvčí jihlavské radnice Radovan Daněk. Magistrát zároveň rozhodl výrazně omezit počet vydaných povolení.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Další novinkou je rozšíření přednosti zprava, které se nyní uplatňuje na 56 křižovatkách v širším centru města. Od května k nim má přibýt dalších 14 křižovatek, a to například na křížení Kosmákovy a Palackého ulice, kříženích Husovy ulice s ulicemi Věžní, Palackého a Komenského nebo na kříženích Brněnské ulice s ulicemi Lazebnická, Joštova a Křižíkova. „Účelem je zklidnit dopravu a učinit ji bezpečnější, když řidiči budou před křižovatkami více obezřetní a sníží rychlost,“ doplňuje mluvčí.

V měsíci květnu v Jihlavě naroste i počet jednosměrných ulic. Například ulice Na Hliništi bude nově jednosměrná ve směru ze Štefánikova náměstí až po ulici U Cvičiště a s jednosměrným provozem budou muset řidiči počítat i v části Mahlerovy, Malátovy nebo Židovskě ulice.

Změny se dotknou také ulice Tyršova kolem gymnázia. Zůstane sice jednosměrná, ale opačně od kina Dukla k malému zimáčku a Sokolovně. Magistrát si od této úpravy slibuje zlepšení šikmého parkování v ulici. „Některá auta zde dosud často stála pravým zadním kolem na zeleni, levé přední kolo si řidiči pohlídají snáz. Také hluk v ulici se sníží, když auta nebudou jezdit do kopce, ale z kopce na volnoběh,“ dodává Radovan Daněk.