Vandal poničil u Sulkovce na Žďársku dřevorubecký stroj. Pátrá po něm policie

Majiteli vznikla škoda za několik set tisíc korun. Foto: Policie ČR

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Škodu za stovky tisíc způsobil neznámý pachatel majiteli harvestoru, zaparkovaného v katastru obce Polom u Sulkovce na Žďársku. Stalo se tak v době od pátku 17. března odpoledne do pondělních ranních hodin.

„Pachatel v místě zvaném Horní les u zaparkovaného harvestoru rozbil skleněnou výplň kabiny, poškodil zpětnou couvací kameru, různé elektrické kabely a hadičku mazání ramene harvestoru. Také vystříkal kabinu stroje nalezeným práškovým hasícím přístrojem,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Lébrová. Policie případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při pátrání po vandalovi by mohla policistům pomoci veřejnost. „Žádáme občany, kteří se v lokalitě pohybovali a mohli by poskytnout informace směřující k objasnění případu a dopadení pachatele, aby se obrátili na tísňovou linku 158,“ dodala mluvčí.

Foto: Policie ČR
Foto: Policie ČR