Opilý řidič dostal smyk a přetočil auto přes střechu. U nehody zasahoval vrtulník

Foto: Policie ČR

PELHŘIMOV – Alkohol stál za nehodou osobního auta, které v neděli večer havarovalo u Salačovy Lhoty na Pelhřimovsku. Opilý řidič nezvládl řízení a po krkolomném manévru havaroval. On i jeho spolujezdec skončili v nemocnici.

Dopravní nehoda se stala v neděli 26. března po šesté hodině večer na silnici II/118 ve směru od obce Salačova Lhota na Pacov. „Čtyřiačtyřicetiletý řidič jedoucí s osobním vozidlem Škoda nezvládl řízení, kdy po projetí zatáčky dostal smyk, přejel do protisměru, vjel do silničního příkopu, následně se odrazil zpět na vozovku, kde se vozidlo přetočilo přes střechu a havarovalo mimo vozovku,“ sdělila mluvčí policie Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zraněného řidiče transportovali záchranáři letecky do nemocnice v Českých Budějovicích, jeho spolujedoucího převezli do pelhřimovské nemocnice. „Policisté provedli u řidiče dechovou zkoušku, při které mu naměřili hodnotu 2,05 promile alkoholu,“ doplnila mluvčí. Škoda na vozidle byla předběžně vyčíslena na 70 tisíc korun. Policie dopravní nehodu dále šetří.