Den zdraví tento týden v pelhřimovské nemocnici. Letos nově s ochutnávkami zdravých produktů

Foto: Nemocnice Pelhřimov

PELHŘIMOV – Již pošesté proběhne v pelhřimovské nemocnici Den zdraví zaměřený na prevenci civilizačních nemocí. Pro letošní ročník si nemocnice navíc připravila ochutnávky přírodních šťáv a sirupů, ale i výrobků z nového bezlepkového automatu.

Den pro zdraví se koná ve čtvrtek 13. dubna od 10.00 do 14:00 hodin v Atriu hlavní lůžkové budovy Nemocnice Pelhřimov. Akce je určena široké veřejnosti. „Návštěvníci se mohou těšit na bohatý program od měření glykémie, krevního tlaku, množství kyslíku v krvi až po vyšetření moči. Chybět nebude prevence infekčních onemocnění a nutriční poradenství,“ sdělila mluvčí pelhřimovské nemocnice Alexandra Knapová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Letošní ročník zároveň přináší jednu novinku, a tou jsou prezentace a ochutnávky. Návštěvníci si budou moci osobně vyzkoušet, jak chutnají stoprocentní ovocné šťávy, čekankový sirup nebo výrobky bez cukru, lepku a laktózy, které nabízí bezlepkový automat. Ten je nově umístěný v prostoru před chirurgickými ambulancemi, psali jsme ZDE.