Řidič v Jihlavě srazil ženu s kočárkem. S těžkým zraněním skončila v nemocnici

Ilustrační foto

JIHLAVA – Vážná dopravní nehoda se stala o Velikonočním pondělí hodinu po poledni v Jihlavě. Řidič osobního auta zachytil na přechodu maminku vezoucí kočárek a dalšího chodce. Ženu transportovali záchranáři do nemocnice, dítě vyvázlo bez zranění. Druhý chodec byl zraněn lehce.

K nehodě došlo v pondělí 10. dubna krátce po třinácté hodině odpoledne na přechodu pro chodce mezi ulicemi Vrchlického a Jana Masaryka v Jihlavě. Dvaašedesátiletý řidič vozu VW Multivan jel po ulici Dvořákova směrem k Jiráskově ulici. „Před křižovatkou, kde byla v danou chvíli vypnutá světelná signalizace, se zřejmě plně nevěnoval řízení a ohrozil tři chodce, kteří přecházeli přes vyznačený přechod. Dva z nich vozidlem zachytil a srazil. Ke střetu vozidla s nezletilým chodcem, který byl v dětském kočárku, nedošlo,“ informovala policejní mluvčí Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Záchranáři na místě ošetřili těžce zraněnou ženu, kterou poté převezli do jihlavské nemocnice a následně letecky transportovali do nemocnice v Brně. Druhý chodec žádné ošetření nepožadoval. „Kočárek s dítětem si na místě nehody převzal přítel ženy, která utrpěla vážné zranění,“ doplnila mluvčí.

Dechové zkoušky řidiče i obou chodců byly negativní. Ještě v pondělí večer vyhledal lékařské ošetření i druhý chodec s tím, že při nehodě utrpěl lehčí zranění. „Policisté nyní zjišťují další okolnosti nehody, stejně jako přesnou míru zavinění,“ uzavřela Dana Čírtková.