Na Třebíčsku vykrádal zaparkovaná auta i prodejny. Už sedí v base

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

TŘEBÍČ – Až tři roky vězení hrozí šestatřicetiletému recidivistovi z Třebíčska, který se vloupal do tří objektů, vyloupil čtyři auta a kradl pohonné hmoty. Muže, který již sedí ve vězení za předchozí trestnou činnost, policisté obvinili z dalších tří trestných činů.

Série vloupání a krádeží odstartovala v dubnu loňského roku, kdy se obviněný muž vloupal do aut parkujících v Třebíči, Chlístově a u obce Budíkovice a Pocoucov. „Z vozidel si odnášel různé věci jako oblečení, peněženku, autorádio či elektroniku. Nejvyšší škodu způsobil majiteli automobilu Renault, u kterého kromě odcizení uložených věcí rozbil okno a poškodil palivovou nádrž, škoda se tak vyšplhala k šedesáti tisícům korun,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Místa si muž náhodně tipoval při cestách po okrese, vždy mu šlo o věci, které mohl zpeněžit. V autě si za tím účelem vozil nářadí a kanystry, které podle potřeby využíval. „V polovině dubna ve Slavicích odčerpal naftu ze dvou zaparkovaných osobních vozidel, u automobilů opět poškodil palivové nádrže, do kterých udělal otvor,“ doplnila mluvčí.

Ve stejné době se muž vloupal i do prodejny na Jemnicku, odkud si odnesl cigarety a peníze, a poté kradl v obci Nárameč, kde z uzamčené ochranné klece vzal propanbutanové lahve. Své loňské řádění pak zakončil v lednu letošního roku návštěvou Moravských Budějovic, kde ze stavební buňky odcizil brusky a bourací kladivo, a Hrotovic, kde odčerpal naftu z pracovního stroje.

Recidivistu, který byl již v minulosti několikrát odsouzen a aktuálně si odpykává trest za jinou trestnou činnost, obvinili policisté z krádeže, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. „ Šestatřicetiletému muži hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Jana Kroutilová.