Rychlá jízda se řidiči kamionu nevyplatila. Dostal smyk a havaroval

Foto: Policie ČR

PELHŘIMOV – Nepříjemnou nehodou skončila středeční jízda kamionu na silnici I/19 u Pelhřimova. Řidič dostal kvůli rychlé jízdě smyk, který se pokoušel vyrovnat, až nakonec skončil mimo silnici. Měl štěstí, že v té době v protisměru nikdo nejel, následky mohly být horší.

K nehodě kamionu došlo ve středu 12. dubna po čtvrté hodině ráno v katastru obce Pelhřimov. „Sedmačtyřicetiletý řidič jedoucí s nákladním vozidlem Mercedes Benz s návěsem ve směru od obce Starý Pelhřimov vlivem nepřiměřené rychlosti jízdy dostal s nákladní soupravou smyk, narazil do pravých svodidel, následně do svodidel na levé straně, kde havaroval mimo vozovku,“ popsala průběh nehody policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Řidič vyvázl bez zranění. Policisté u něj provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. Vzniklá škoda byla předběžně vyčíslena na částku 270 tisíc korun. Nehodu vyřešili policisté s řidičem na místě pokutou v příkazním řízení.