Třebíčský Hrádek oživila neobvyklá vyhlídka. Dřevěné objekty lákají k focení i posezení

Foto: Město Třebíč

TŘEBÍČ – Pořídit si originální foto Třebíče z vyhlídkového místa nad městem? Nic složitého. V městském parku Hrádek nyní stojí tři dřevěné kruhy, které návštěvníkům poslouží nejen k vytváření krásných fotek, ale i k odpočinku a relaxaci.

Revitalizace městského parku Masarykovy sady – Hrádek v Třebíči úspěšně pokračuje již třetím rokem. Nyní zde nově přibyly tři vyhlídkové objekty v podobě nedokončených kruhů. „Sloužit budou nejenom jako fotopointy, ale také jako lavičky, lehátka a odpočinková místa s výhledem na zajímavá místa v Třebíči. Průhledem si lidé mohou vyfotit Baziliku sv. Prokopa, Městskou věž nebo jejkovský kostel,“ popsala využití místa mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kruhy jsou zatím ještě kryty fólií, ale hned, jak to počasí dovolí, dostanou finální nátěr a budou osazeny dřevěnými laťkami pro pohodlné sezení. V okolí objektu proběhnou terénní úpravy a místo bude oseto trávou.

Již letos na podzim by měla být revitalizace Hrádku zcela dokončena. „Kromě doplnění aleje, ovocného sadu, bylinkových záhonů, květnatých luk a nových stromů a keřů se lidé mohou těšit také na nový domek se zázemím a veřejnými toaletami pro pořadatele společenských akcí, veřejný gril s posezením a další novinky,“ uzavřela mluvčí.