Třebíč chystá na květen uzavírky. Kvůli rekonstrukcím i kulturním akcím

Ilustrační foto

TŘEBÍČ – V průběhu měsíce května dojde v Třebíči k několika dopravním omezením včetně uzavírek. Ty delší se dotknou Martinského náměstí, ulic Hasskova a Kotlářská a křižovatky Masarykovo náměstí.

Ve Znojemské ulici bude kvůli opravě kanalizačních poklopů již o víkendu uzavřena polovina kruhového objezdu. Práce potrvají od soboty 29. dubna do pondělí 1. května. Provoz bude řízen semafory. Pracovat se bude i za kruhovým objezdem u výjezdu z Třebíče směrem na Střítež, silnice bude průjezdná s omezením. V případě nepříznivého počasí se práce přesouvají na 6. – 8. května.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Další, tentokrát úplné uzavírky proběhnou na Martinském náměstí a v ulicích Hasskova a Kotlářská. Důvodem je rekonstrukce bližšího centra města. „Na Martinském náměstí a v Hasskově ulici bude uzavírka od 2. května do 31. prosince. Kotlářská ulice bude uzavřena ve dvou etapách, v termínu od 2. května do 30. listopadu,“ sdělila mluvčí třebíčské radnice Irini Martakidisová.

Omezení provozu se dotkne také Masarykova náměstí, a to z důvodu výkopových prací při úpravě světelné křižovatky. V první etapě, od 2. do 20. května, nebudou fungovat semafory, takže průjezd ulicí Bedřicha Václavka bude možný pouze směrem k hlavní poště. Od 20. května budou už semafory v provozu,  průjezd křižovatkou (z ulice Bedřicha Václavka) tak bude s omezením možný. Po dobu prací budou uzavřeny přechody pro chodce v křižovatce z ulice Bedřicha Václavka a přechod u Pasáže.

Provoz ve městě ovlivní krátkodobě i uzavírky z důvodu kulturních akcí. Od 18. do 21. května bude kvůli akci Beer house uzavřena příjezdová silnice na Podzámeckou nivu a parkoviště v ulici Pod Zámkem. Akce Sobota v pohybu, která proběhne 20. května, si zase vynutí uzavření západní části Karlova náměstí. Vjezd na náměstí a na parkoviště Jejkovskou branou bude možný.

Ulice Znojemská. Foto: Město Třebíč
Martinské náměstí. Foto: Město Třebíč
Masarykovo náměstí 1. etapa. Foto: Město Třebíč
Masarykovo náměstí 2. etapa. Foto: Město Třebíč