Benzin nekupoval, kradl ho ze zaparkovaných aut

ilustrační foto

HAVLÍČKŮV BROD – Až tři roky vězení hrozí muži z Havlíčkobrodska za to, že opakovaně odčerpával z cizích vozidel benzín. Policisté ho dopadli a obvinili.

Trestné činnosti se osmatřicetiletý recidivista dopouštěl od prosince loňského roku, a to dvanáctkrát v Ledči nad Sázavou a jednou ve Světlé nad Sázavou. „Obviněný si náhodně vytipovával zaparkovaná osobní vozidla, u kterých poškodil palivovou nádrž a následně odčerpal pohonné hmoty. Tímto jednáním získal více než 200 litrů benzínu. Odcizené palivo užíval pro svoji vlastní potřebu,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Krádežemi způsobil muž škodu přibližně za 10 tisíc korun. Další škoda, za více než 56 tisíc, vznikla poškozením palivových nádrží.

Pachatel byl již v minulosti opakovaně soudně trestán, za sebou má i pobyty ve vězení. Nyní jej policisté obvinili ze dvou trestných činů, a to z krádeže a poškození cizí věci. „Po provedení všech nezbytných úkonů byl obviněný muž propuštěn a je stíhán na svobodě. Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na tři léta,“ uzavřela mluvčí.