Policisté na Vysočině kontrolovali kamiony se dřevem. Třetina řidičů měla problém

Řidič u Olešné zaplatil za přetíženou soupravu pokutu. Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Dopravně bezpečnostní akce, zaměřená na kontrolu řidičů nákladních vozidel, proběhla na silnicích Vysočiny ve čtvrtek 4. května. Z 95 kontrolovaných vozidel zjistili policisté ve 34 případech nějaké porušení.

„Zaměřili jsme se zejména na nízkorychlostní kontrolní vážení a na kontrolu technického stavu vozidel. Policisté kontrolovali také dodržování bezpečnostních přestávek a doby jízdy ze strany řidičů jízdních souprav,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jednoho z řidičů, který při kontrolním vážení neprošel, zastavili policisté na silnici II/602 u Olešné na Pelhřimovsku. Jízdní souprava převážela dřevní hmotu, řidič i provozovatel jsou z České republiky. „Při kontrole jsme zjistili překročení nejvyšší povolené hmotnosti jízdní soupravy o 9 991 kg,“ sdělila mluvčí. Řidič tak musel na místě zaplatit pokutu 15 tisíc korun, provozovatele nahlásí policie správnímu orgánu.

Během dopravně bezpečnostní akce uložili policisté celkem 25 pokut přímo na místě, devět porušení bude řešeno v rámci správního řízení. V jedenácti případech se jednalo o překročení bezpečnostních limitů, u šesti vozidel byl zjištěn nevyhovující technický stav. „V jednom případě uložili policisté kauci za 50 000 korun,“ dodala Dana Čírtková.