Škodovka napálila u Stonařova do stromu. Řidiče transportoval vrtulník

Foto: HZS Kraje Vysočina

JIHLAVA – Vážná zranění utrpěl řidič Škody Octavia při pondělní nehodě na Jihlavsku. Poté, co nezvládl zatáčku, čelně narazil do stromu. Kromě policistů a záchranářů zasahovali na místě i hasiči.

K dopravní nehodě došlo v pondělí 8. května půl hodiny po poledni v katastru obce Stonařov. „Šestatřicetiletý řidič jel ve směru od Třeště. V úseku zatáčky vyjel s automobilem mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu,“ popsala průběh nehody mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Řidič se při nehodě vážně zranil, nutný byl urychlený transport do jihlavské nemocnice. „Hasiči pomohli zdravotníkům s ošetřením zraněného muže a s jeho transportem do vrtulníku. Na havarovaném vozidle provedli protipožární opatření a místo události technicky zabezpečili,“ doplnila krajská mluvčí hasičů Petra Musilová.

Alkohol u řidiče policisté dechovou zkouškou vyloučili. Škoda na vozidle byla odhadnuta na částku 70 tisíc korun. „Příčina, průběh a veškeré okolnosti dopravní nehody jsou předmětem policejního vyšetřování,“ dodala Petra Musilová.