Čtvrt roku prodávala v Jihlavě pervitin. Teď jí hrozí pět let za mřížemi

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JIHLAVA – Z trestnému činu obvinili policisté ženu, která v Jihlavě distribuovala pervitin. Pětačtyřicetiletá dealerka je sice stíhaná na svobodě, ale může stát, že od soudu odejde s pětiletým nepodmíněným trestem.

Prodeji drog se obviněná žena věnovala přibližně od února letošního roku. „Pervitin získávala na Ostravsku, kde nakoupila desítky gramů drogy, a poté ho vozila do Jihlavy. Zájemci od ženy drogy kupovali, vyměňovali za potraviny a oblečení nebo jim je poskytovala za nějakou protislužbu,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při zadržení dealerky zajistili kriminalisté přibližně 20 gramů drogy. „Krystalická látka bude podrobena expertíze na odborném policejním pracovišti,“ dodala mluvčí. Žena nyní čelí obvinění z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za což lze uložit až pětiletý pobyt ve vězení.