Těžce zraněný řidič při srážce vozidel na Jihlavsku. V nemocnici skončilo i dalších šest osob

Ilustrační foto

JIHLAVA – Sedm zraněných si vyžádala sobotní dopravní nehoda u Hosova na Jihlavsku. Řidič Fordu se nevěnoval řízení a narazil do vozidla před ním a poté do dalšího vozidla v protisměru.

Nehoda se stala v sobotu 13. května krátce po patnácté hodině odpoledne na silnici II/602 v katastru obce Hosov. Řidička Škody Octavia, která přijížděla k Hosovu směrem od Jihlavy, krátce zastavila před odbočováním. „Za ní jedoucí řidič osobního motorového vozidla Ford Focus se zřejmě plně nevěnoval řízení a nedodržel dostatečnou bezpečnostní vzdálenost, kdy zezadu do vozidla Škoda Octavia narazil,“ sdělila mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zatímco škodovka byla nárazem odmrštěna na svodidla, vozidlo Ford se ocitlo v protisměru, kde se střetlo s osobním vozem Renault. „Při střetu vozidel došlo těžkému zranění řidiče vozidla Ford, který musel být z místa události převezen do Nemocnice Jihlava a poté letecky transportován do Nemocnice Brno,“ doplnila mluvčí.

Dva spolujedoucí z Fordu utrpěli lehčí zranění, stejně jako řidička Škody Octavia. Řidič třetího vozidla vyvázl bez zranění, lehce se zranily pouze tři jeho spolujedoucí. Všech šest osob bylo převezeno do jihlavské nemocnice. U pravděpodobného viníka nehody nemohli policisté vzhledem ke zraněním provést dechovou zkoušku, nařídili tedy odběr krve. Dva zbývající řidiči měli výsledek zkoušky negativní.

Celková škoda byla odhadnuta na minimálně 410 000 korun. „Všechna havarovaná vozidla zůstala po dopravní nehodě nepojízdná a musela být z místa odtažena. Další okolnosti nehody jsou předmětem šetření ze strany policistů z dopravního inspektorátu Jihlava,“ uzavřela Dana Čírtková.