Za volant klidně sedl přes zákaz, navíc byl pod vlivem drog

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Na řidiče, který nejen ignoroval uložený zákaz řízení, ale zároveň měl pozitivní test na drogy, natrefili v úterý večer žďárští policisté. Čtyřiatřicetiletý muž je nyní podezřelý z přestupku i z trestného činu.

Řidiče vozu Fiat zastavila policejní hlídka v úterý 16. května po deváté hodině večer na ulici Novoměstská ve Žďáře nad Sázavou. „Při kontrole policisté zjistili, že má řidič od března roku 2019  uložený trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel, který by mu měl skončit v květnu roku 2025,“ informovala mluvčí policie Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Test na přítomnost omamných a psychotropních látek, který řidič na místě podstoupil, byl pozitivní na pervitin. S kontrolním odběrem krve v nemocnici muž souhlasil.

Pokračovat v cestě policisté provinilci samozřejmě zakázali, a i když o řidičský průkaz už přijít nemohl, tahle jízda se mu rozhodně nevyplatila. „Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí. Dále je muž podezřelý z přestupku na úseku dopravy,“ dodala mluvčí.