Revitalizace rybníka Stráž v Pelhřimově finišuje. Nadcházející sezóna už bude v novém

Foto: Město Pelhřimov

PELHŘIMOV – V Pelhřimově pokračují práce na revitalizaci rybníka Stráž, okolo něhož vzniká nová cyklostezka a relaxační zóna. Pokud vše půjde podle plánu, budou práce do začátku července hotovy a poté začne napouštění rybníka.

V těchto dnech probíhá výstavba tři metry široké cyklostezky, která je z části upravena finálním asfaltovým povrchem. Úsek vedoucí po hrázi rybníka bude zúžen na dva metry, osazen železobetonovými deskami s kartáčovaným povrchem a kvůli bezpečnosti doplněn oboustranným zábradlím. Kousek vedle pak vznikne nově zpevněná plocha pro invalidní rybáře.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Přípravy finišují také u výstavby nového veřejného osvětlení, plaveckého mola a mola pro lodičky i mobiliáře. Nově bude na příjezdu z Vlásenické ulice zřízeno parkoviště pro návštěvníky. Nezapomíná se ani na zachycení sedimentu u přítoku rybníka Stráž“, vysvětlil místostarosta Zdeněk Jaroš.

Během prací probíhá zároveň úprava okolí. Připravena je i výsadba travin a dřevin, které jinak běžně rostou v okolí nádrží a vodních toků. „Městu Pelhřimov se podařilo vykoupit přilehlý pozemek u rybníka Stráž, kde plánujeme další výčet volnočasových aktivit. V současné době také jednáme o výkupu budovy s občerstvením,“ doplnil místostarosta.

Rybník Stráž se nachází nedaleko centra města, revitalizovanou zónu tak budou moci ke sportu či odpočinku bez problémů využívat lidé všech věkových kategorií.

Foto: Město Pelhřimov
Foto: Město Pelhřimov
Foto: Město Pelhřimov
Foto: Město Pelhřimov