Jihlavu oživí výstavy, sochy a happeningy. Festival krajinářské a městské architektury potrvá až do září

JIHLAVA – Město Jihlava zažije během léta 11. ročník přehlídky české i zahraniční krajinářské a industriální architektury – Landscape festival. Jeho zahájení se koná v pátek 2. června v ulici Jana Masaryka, která bude poté celý týden uzavřena.

Festival proběhne formou inspirativních výstav, které nejen oživí letní atmosféru ve městě, ale napomohou i cestovnímu ruchu. Pro místní obyvatele a návštěvníky to bude zároveň skvělá příležitost k objevování mnohovrstevnosti městské krajiny Jihlavy. A v neposlední řadě je smyslem akce i hledání možností rekultivace některých lokalit, které nyní nemusí být atraktivní, ale mají vysoký potenciál do budoucna.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po zahájení festivalu se ve dnech 2. až 9. června promění ulice Jana Masaryka v pestrou pěší zónu. Studenti Uměleckoprůmyslové školy Helenín zde plánují nejen řadu výtvarných, interaktivních a zvukových instalací, ale část ulice od Kina Dukla až po křižovatku s ulicí Palackého pokryjí velkoplošným výtvarný dílem.

„Zároveň nabízíme celý prostor k dispozici všem, kteří o něj projeví zájem. Může se zde třeba odehrát výuka pod širým nebem, sportovní zápas, tvůrčí dílna nebo výjimečné setkání na netradičním místě,“  vyjmenovala produkční Brány Jihlavy Lenka Kremláčková.

Festival se ale neomezí jen na krajské město, svým přesahem do Brtnice, Branišova a Humpolce připomene i osobnosti uměleckého světa a architektury, které výrazně ovlivnily kulturní obraz Vysočiny. Z těch nejvýznamnějších je to například Gustav Mahler, Josef Hoffmann, Adolf Loose, ale i Bohuslav Fuchs, Věra Machoninová, Čestmír a Ivan Kafkovi nebo kulturní zóna 8smička.

Podrobný program festivalu najdete ZDE.