Řidič BMW pádil po D1 rychlostí 222 kilometrů v hodině

Foto: Policie ČR

KRAJ VYSOČINA – Neuvěřitelně riskantní jízdu předvedl v sobotu po poledni na dálnici D1 třiatřicetiletý řidič osobního auta, když doslova letěl více než dvěstěkilometrovou rychlostí. Policejní hlídka jej zastavila na 104. kilometru dálnice ve směru na Prahu.

Policisté z Dálničního oddělení Velký Beranov kontrolovali v sobotu 20. května provoz na dálnici D1. Zhruba patnáct minut po dvanácté hodině zaznamenalo měřící zařízení v jejich vozidle průjezd osobního auta BMW M4 s českou registrační značkou. „Vozidlo projíždělo v úseku kolem 107. kilometru dálnice D1 ve směru jízdy na Prahu rychlostí 222 km/h v místě, kde je nejvyšší povolená rychlost 130 km/h,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté vozidlo zastavili a řidič musel podstoupit dechovou zkoušku. Výsledek byl negativní. „Přestupek – překročení nejvyšší povolené rychlosti – policisté zadokumentovali a odevzdají jej k řešení do správního řízení, protože tento přestupek nelze vyřešit na místě uložením pokuty v příkazním řízení,“ dodala mluvčí.