Nová cyklostezka propojí Pelhřimov s Pavlovem. Hotova bude ještě letos

Ilustrační foto

PELHŘIMOV – Cyklisté, ale i chodci se brzy dočkají nové cyklostezky, která nyní vzniká mezi Pelhřimovem a Pavlovem. Přes řeku Bělou zároveň povede nová lávka a dojde tak k propojení až ke sportovnímu areálu v Pelhřimově.

Oblast budoucí cyklotrasy byla již vyčištěna od náletových dřevin a započaly zemní práce. V některých místech je ale komplikuje zvodnělý povrch, například pod Balkovým mlýnem a skládkou technických služeb města. „S těmito překážkami projekt počítal a trasa vedená v krajině a nivě potoka bude bonusem pro cyklisty a chodce. Přes řeku Bělou vznikne nová železobetonová lávka, která propojí oba břehy a vyústí na ulici Skrýšovskou, kde naváže na 1. etapu úseku, která bude končit u již vybudované cyklostezky na začátku ulice Březové vedoucí dále do sportovního areálu města,“ sdělil Tomáš Petera z MěÚ Pelhřimov. Po dokončení výstavby by tak cyklotrasa měla být dlouhá tři kilometry.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Uvedená cyklotrasa splňuje několikanásobný účel. Jsem moc rád, že se naplňuje plán propojení obcí, který mám v hlavě již dvacet let. Věřím, že cyklostezka bude sloužit lidem k poklidné dopravě do práce či ke sportu a turistice,“ okomentoval využití budoucí cyklostezky místostarosta Zdeněk Jaroš.

Díky výstavbě město navíc dostane darem od společnosti DEKINVEST boží muka stojící v areálu stavebnin v ulici Rynárecká. Město je poté přesune do míst, kde se bude nová cyklostezka křížit s cestou k brodu na Skrýšov, a kaplička bude opět přístupná veřejnosti.