Ukradli peníze, kartony cigaret, ale i zbraň. Dvojice recidivistů má na svědomí škodu za půl milionu

Ilustrační foto

JIHLAVA – Ze čtyř trestných činů obvinili policisté dva muže z Moravskoslezského kraje, kteří se na začátku letošního roku vloupali do objektů v Jihlavě, Třebíči a Znojmě. Dvojice recidivistů, která má za sebou pestrou trestní minulost, je nyní ve vazbě.

Obvinění muži se během letošního ledna vloupali do skladu v Jihlavě, kde odcizili kolem dvou stovek kartonů tabákových výrobků. Jejich další pokus o vloupání, tentokrát do prodejny se sportovními potřebami v Třebíči, ale skončil neúspěchem, škoda za 40 tisíc korun zde vznikla pouze poškozením.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zato z prodejny ve Znojmě si pachatelé odnesli finanční hotovost v české i cizí měně a později se ve městě dopustili dalšího vloupání. „Vloupali se do kanceláře, kde ale muže přistihla zaměstnankyně, kterou zamkli v jedné z místností. Odcizili trezor se střelnou zbraní a z místa utekli. Žena neutrpěla zranění,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Poté, co kriminalisté účast obou mužů na všech čtyřech vloupáních odhalili, následovalo trestní stíhání. „Muži ve věku čtyřicet a dvaačtyřicet let byli obviněni z přečinu krádeže, přičemž činem byla způsobena větší škoda, přečinů poškození cizí věci a nedovoleného ozbrojování a dále přečinu omezování osobní svobody spáchaného v úmyslu usnadnit jiný trestný čin,“ sdělil vedoucí oddělení obecné kriminality Jakub Pivoňka. Krádežemi způsobila obviněná dvojice škodu za necelých 430 tisíc korun, další škoda za bezmála 80 tisíc korun vznikla poškozením.

Oba muži byli již v minulosti mnohokrát soudně trestáni. Navíc jsou nyní vyšetřováni v souvislosti s jinou trestnou činností, takže pobývají ve vazební věznici. „Za spáchanou trestnou činnost lze uložit trest odnětí svobody až na pět let. Případ kriminalisté dále vyšetřují,“ uzavřela Jana Kroutilová.