Cizinci uloupili stovky tisíc z bankomatu. Za pár dní je překvapila zásahovka

Ilustrační foto

JIHLAVA – Více než 400 tisíc korun se pokusili ukrást dva cizinci z bankomatu v domě v Telči. S penězi sice zmizeli do Prahy, ale po několika dnech je tam zadržela zásahová jednotka. Oba muži skončili ve vazbě.

Ke krádeži s vloupáním došlo v první polovině května letošního roku. „Kolem půlnoci se muži vloupali do domu v Telči a dostali se do místnosti, ve které je umístěn bankomat. Za použití násilí z něj odcizili finanční hotovost v české i cizí měně a s ukradenými penězi utekli. Kromě odcizené finanční hotovosti způsobili škodu také poškozením bankomatu a vstupu do domu,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté se velmi brzy dostali lupičům na stopu a zároveň zjistili, že nyní přebývají v hlavním městě. A právě tam si pro ně týden po loupeži zajeli příslušníci speciální jednotky Dukovany. Zadrženou dvojici pak v poutech převezli na jihlavskou služebnu. „Muži, oba ve věku čtyřicet let, byli obviněni z přečinu krádeže spáchané ve spolupachatelství, přičemž činem byla způsobena větší škoda,“ uvedl vedoucí oddělení obecné kriminality Jakub Pivoňka.

Soud na obviněné muže, pocházející ze země bývalé Jugoslávie, uvalil vazbu a policisté je převezli do věznice. Kriminalisté případ dále vyšetřují. Mimo jiné zjišťují, zda nemá dvojice na svědomí ještě další trestnou činnost. Oběma obviněným hrozí v tuto chvíli až pětiletý pobyt za mřížemi.