Auto v Třebíči srazilo třináctiletého chlapce. Policie hledá svědky

Nehoda se stala na křižovatce ulic Rafaelova a Míčova. Foto: Policie ČR

TŘEBÍČ – Ke zranění nezletilého chlapce došlo ve středu 31. května odpoledne na ulici Rafaelova v Třebíči. Hoch přecházel přes přechod, kde ho zachytil neznámý řidič. Policisté vyzývají svědky, kteří nehodu viděli, aby se ozvali na čísle 158.

Dopravní nehoda se stala v době od 14:45 do 15:10 hodin na silnici II/360 na ulici Rafaelova v prostoru křižovatky s místní komunikací Míčova. Zatím neznámý řidič osobního vozidla srazil na přechodu pro chodce třináctiletého chlapce. „Po střetu řidič na místě sice zastavil a po dohodě s nezletilým chodcem z místa odjel. Při dopravní nehodě došlo ke zranění nezletilého chodce, který byl následně z místa svého bydliště převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Třebíči,“ uvedla mluvčí policie Dana Čírtková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policie zjistila, že řidičem byl mladší tmavovlasý muž v modrém saku, asi 180 cm vysoký, který hovořil česky. Osobní auto mělo pravděpodobně šedou či stříbrnou barvu. „Dále na místě měl zastavit bezprostředně před střetem řidič/ka jedoucí po ulici Rafaelova ve směru od ulice Brněnská a nezletilému chodci tím chtěl/a umožnit bezpečný přechod. Po střetu měl přijet k nezletilému chodci muž v černém osobním automobilu s ženou ve věku cca 40 let, kteří uvedli, „že celou situaci mají nahranou na kameře“,“ doplnila mluvčí.

V rámci vyšetřování by policisté potřebovali vyslechnout svědky nehody. „Zejména důležité je svědectví řidiče/ky zastavující před přechodem pro chodce ve směru od ul. Brněnská v době události, žádáme aby se přihlásil/a. Stejně jako muž a žena s kamerovým záznamem,“ zdůraznila mluvčí.

Policie se dále obrací na řidiče, kteří úsekem v době nehody projížděli a měli zapnuté palubní kamery, i když sami nehodu nemuseli vidět, aby se také přihlásili. „Každý, kdo má nějaké informace, ať se ozve na linku 158 nebo na telefon dopravního inspektorátu Třebíč – 974 277 263, 974 277 251, mobil: 606 831 122 nebo e-mail martin.sarkany@pcr.cz,“ dodala Dana Čírtková.

Foto: Policie ČR