Při srážce auta s kamionem na Žďársku se zranili čtyři lidé. Pro děti letěl vrtulník

Foto: Policie ČR

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Ke střetu osobního auta s nákladní soupravou došlo ve čtvrtek večer u obce Ruda na Žďársku. Řidič Škody Octavia, ve které cestovaly i dvě nezletilé děti, nedal nákladnímu vozidlu přednost.

Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 1. června krátce před půl osmou večer na křižovatce silnice II/390 se silnicí II/602 v katastru obce Ruda. „Třicetiletý řidič osobního vozidla jedoucí směrem k obci Osová Bítýška vjel do prostoru křižovatky v době, kdy po hlavní silnici z levé strany projížděla nákladní souprava Scania s návěsem, a došlo ke střetu, kdy následně vozidla sjela mimo komunikaci,“ popsala průběh nehody mluvčí policie Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Při nehodě se zranil řidič vozidla Škoda a tři další osoby, které s ním ve vozidle cestovaly. „Řidič a jedna ze spolujedoucích byli převezeni zdravotnickou záchrannou službou do nemocnice. Nezletilí spolujedoucí byli leteckou záchrannou službou transportováni do brněnské nemocnice,“ doplnila mluvčí.

Dechovou zkoušku na alkohol nebylo možné u zraněného řidiče provést, v případě řidiče kamionu byla zkouška negativní. Celková škoda byla předběžně vyčíslena na 680 tisíc korun. Policie nyní zjišťuje všechny okolnosti nehody.