Řidička nedala přednost muži na elektrokoloběžce, ten po srážce nadýchal dvě promile

ilustrační foto (zdroj shutterstock)

PELHŘIMOV – Opilého cyklistu srazila v pondělí odpoledne osmapadesátiletá řidička osobního auta v Pelhřimově. Stalo se tak poté, co mu nedala přednost na hlavní silnici.

K dopravní nehodě došlo v pondělí 12. června po páté hodině odpoledne na křižovatce ulici Bezručova a Dobiášova. „Řidička osobního vozidla Škoda jedoucí po vedlejší pozemní komunikaci najela do křižovatky ve chvíli, kdy po hlavní silnici jel cyklista na elektrokoloběžce. Došlo ke střetu a následnému pádu cyklisty na vozovku,“ uvedla mluvčí policie Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Cyklista neutrpěl zranění, které by si vyžádalo okamžité lékařské ošetření. Zajímavou skutečnost ale odhalily dechové zkoušky. Zatímco v případě řidičky alkohol vyloučily, cyklistovi naměřili policisté 1,96 promile alkoholu a při opakovaných zkouškách šly hodnoty ještě nahoru. Celková škoda byla předběžně odhadnuta na 50 tisíc korun. Veškeré okolnosti a průběh nehody policie šetří.