Opilec ohrožoval druhého muže plynovou pistolí. Policisté ho převezli na záchytku a pak obvinili

Foto ilustrační: Shutterstock

TŘEBÍČ – Závažný případ, kdy opilý útočník ohrožoval na ulici druhého muže zbraní, vyšetřují třebíčští kriminalisté. Agresora, který po činu nadýchal 3,66 promile alkoholu, obvinili policisté ze dvou trestných činů.

Incident se odehrál ve středu 14. června kolem poledne na jedné z ulic v Třebíči a začal hádkou mezi dvěma muži. „Dvaačtyřicetiletý muž druhému muži vyhrožoval likvidací a přinesl si i zbraň, jednalo se o plynový revolver. Se zbraní manipuloval, mířil s ní a druhého muže ohrožoval. Došlo i k výstřelu. Napadený muž neutrpěl zranění,“ sdělila mluvčí policie Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Napadenému se spolu s dalším mužem naštěstí podařilo útočníka zpacifikovat a na místo byli přivoláni městští strážníci a policisté. Ti agresora převezli na záchytku. Po vystřízlivění putoval muž rovnou do policejní cely a následně si vyslechl obvinění z trestných činů. „Dvaačtyřicetiletý muž byl obviněn z přečinu nebezpečného vyhrožování spáchaného se zbraní a dále přečinu výtržnictví,“ doplnil vedoucí oddělení obecné kriminality Milan Špaček s tím, že obviněný muž byl už v minulosti soudně trestán.

Po provedení nezbytných úkonů policisté zadrženého muže propustili a nyní je stíhán na svobodě. „Obviněnému muži hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Jana Kroutilová. Případ kriminalisté dále vyšetřují.