Nezletilý mladík řídil auto. Pak policistům nadýchal 1,5 promile

Ilustrační foto

ŽĎÁR NAD SÁZAVOU – Na opilého mladíka za volantem osobního auta natrefili v neděli v noci žďárští policisté. Řidičák zatím neměl, bylo mu teprve sedmnáct let. Vzhledem k množství vypitého alkoholu je hoch podezřelý z trestného činu.

„V neděli 18. června po druhé hodině v noci zastavili policisté na ulici Jihlavská ve Žďáru nad Sázavou vozidlo Peugeot. Při kontrole zjistili, že za volantem sedí sedmnáctiletý řidič, který ještě nevlastní řidičský průkaz,“ sdělila policejní mluvčí Michaela Lébrová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Dechová zkouška potvrdila přítomnost alkoholu, a to ve výši 1,5 promile. Opilého mladíka si následně převzal zákonný zástupce. Tím to ale neskončilo, hoch je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. „Dále policisté zjišťují, za jakých okolností se mladistvý k alkoholu dostal. O případu informovali také odbor sociálně právní ochrany dětí,“ dodala mluvčí.